Hodnocení Mistrovství Evropy juniorek 2018

Hodnocení soutěže Mistrovství Evropy juniorek 2018, Tampere, Finsko

Místo konání: Tampere, Finsko

Vedoucí akce: Iveta Suková

Trenéři: Soňa Bernardová, Natálie Koubková, Monika Morawitzová, Iveta Suková

Fyzio: Barbora Morávková

Zúčastněné závodnice: Debora Dvořáková, Sofie Renata Fantová, Eliška Hodová, Alex Lucie Hrazdirová, Nicole Juráková, Karolína Klusková, Vendula Mazánková, Aneta Mrázková, Karolína Muchová, Laura Nováková, Michaela Provazová, Eliška Vrbická

Juniorské mistrovství Evropy se letos konalo ve finském městě Tampere. Celá výprava odletěla v neděli 24. 6. z Prahy do Helsinek a poté ještě krátkým letem z Helsinek do Tampere.

Soutěž se konala na 50m bazéně, který byl přepažen na dva 25m bazény - jeden závodní a jeden rozplavbový. Závodnice měly k dispozici ještě další dva rozplavbové bazény. Před samotným závodem byly k dispozici 3 tréninkové bloky pro všechny zúčastněné státy včetně tréninků na hudbu.

Soutěž byla zahájena ve středu 27.6. technickými páry. Trenérka páru Soňa Bernardová hodnotí výkon svých svěřenkyň následovně.

Soutěž zahájila děvčata Eliška Hodová a Aneta Mrázková technickou sestavou páry, ve které předvedly vyrovnaný profesionální výkon, kterým potvrdily, že v této sestavě jsou úřadujícími mistryněmi ČR nejen v juniorské, nýbrž také v seniorské kategorii. Tomuto odpovídá také vyplavené bodové hodnocení 75,1591 bodů, které je letošním vyplavaným maximem v technické sestavě páry (i v rámci seniorské kategorie). Výsledné 10. místo je skvělým výsledkem pro české synchronizované plavání.

Další den se soutěžilo v disciplínách volné sólo a technický tým. Sólo Elišky Hodové hodnotí její trenérka Soňa Bernardová.

Ve volné sólové sestavě Eliška předvedla perfektní techniku v zařazených figurách, na nejlepší závodnice jí však chyběla přesvědčivost v uměleckém projevu, což ji nakonec zařadilo těsně na hranici finálové 12.

Eliška za svoji sestavu získala 73,9000 bodů a umístila se na 13. místě. Finálovou soutěž absolvovala jako předplavkyně.

Technický tým plaval ve složení Debora Dvořáková, Sofie Renata Fantová, Nicole Juráková, Karolína Klusková, Karolína Muchová, Laura Nováková, Michaela Provazová a Eliška Vrbická. Za svoji technickou sestavu získaly 72,6374 bodu aumístily se na 12. místě (finálové umístění). Potvrdily tak vyplavaný A limit z nominačního závodu ve Francií. Bohužel provedení sestavy nebylo stoprocentní,

u děvčat se projevila velká nervozita z velkého závodu a v sestavě bylo několik velkých asynchronů, které se podepsaly na celkovém bodovém hodnocení sestavy.

Čtvrtek patřil sestavám volné páry a technická sóla.

Volný pár hodnotí opět Soňa Bernardová.

Kvalitní výkon předvedla děvčata také ve volné sestavě páry, ve které se z 11. místa probojovaly do finále. Výsledné hodnocení 76,9000 bodů je opět nejvyšším bodovým ziskem této sezony ve volné sestavě párů (i v komparaci se seniorskou kategorií), což je příslib pro tento pár do dalších sezón.

Technickou sólovou sestavu Venduly Mazánkové hodnotí její trenérka Natálie Koubková.

Vendula Mazánková závodila v sólové technické sestavě, kde obsadila krásné 11. místo z celkem 24 závodnic se ziskem 76,0587 bodů. V této disciplíně se plavalo přímo finále, kde se umístila do poloviny startovního pole a zároveň vyplavala A limit. Sestava byla zaplavána velmi kvalitně bez větších chyb.

V disciplíně figury reprezentovaly dvě závodnice - Vendula Mazánková a Eliška Vrbická. Vendula se umístila na 8. místě se ziskem 76,2652 bodu a Eliška na 37. místě se ziskem 67,7652 bodů. Celkem v této disciplíně bylo 69 závodnic

Volný tým plaval ve složení Debora Dvořáková, Sofie Renata Fantová, Alex Lucie Hrazdirová, Nicole Juráková, Karolína Klusková, Karolína Muchová, Laura Nováková a Michaela Provazová. Tým získal 74,3667 bodu a umístil se na 12. místě. Ve volném týmu předvedla děvčata velice kvalitní výkon. V sestavě bylo pouze pár drobných chyb a bodové hodnocení bylo nejlepším výsledkem v letošní sezoně.

Celkově hodnotí realizační tým soutěž jako úspěšnou s vidinou pokroku do dalších let a se spoustou nabytých zkušeností do MEJ 2019 v Praze.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky