Místo: Angers, Francie

Vedoucí výpravy: Iveta Suková

Trenéři: Linda Flešková, Monika Morawitová, Iveta Suková, Ivana Svobodová

Rozhodčí: Zdenka Jantošovičová

Závodnice: Marika Brabcová, Debora Dvořáková, Martina Dvořáková, Sofie Renata Fantová, Alex Lucie Hrazdirová, Nicole Juráková, Karolína Klusková, Karolína Muchová, Laura Nováková, Michaela Provazová, Kristýna Šimo, Eliška Zounková

Letošním dalším závodem pro juniorky bylo Mistrovství Francie Závod se konal od 4. do 7.dubna ve francouzském Angers. Před soutěží byl naplánovaný sraz pro členky týmu od 27. do 30.3. v Olomouci. Ve čtvrtek ráno jsme odletěly z Prahy do Paříže, kde jsme si půjčily 3 auta a jely do Angers.

Soutěž se konala na 30x20m bazéně s hloubkou 2,5 m. K dispozici byl také 50m bazén pro tréninky.

V pátek začínala odpoledne soutěž technických sól a technických týmů.

V disciplíně technické sólo jsme měly hned 3 závodnice - Alex Lucii Hrazdirovou, Karolínu Kluskovou a Michaelu Provazovou. Nejlépe se umístila Karolína Klusková na 8. místě se ziskem 72,6884 bodů, dále Michaela Provazová na 12. místě se 70,0967 body a Alex Lucie Hrazdirová na 14. místě se ziskem 69,2493 bodů. Této disciplíny se účastnilo celkem 18 sólových sestav

Disciplína technický tým byla tentokrát bez naší účasti.

Sobotní den byl velice náročný, jelikož se soutěžilo hned ve 3 disciplínách - technické páry, volná sóla a kombinované volné sestavy. Ve všech disciplínách jsme měly naše závodnice.

V technických párech soutěžily Debora Dvořáková s Nicole Jurákovou a Alex Lucie Hrazdirová s Karolínou Kluskovovu. Skvělé umístění získal pár Hrazdirová + Klusková, který získal 72,5667 a výsledné 5. místo. Pár Dvořáková + Juráková získal 68,2581 a 13. místo z celkových 19 technických párů.

Ve volných sólech soutěžily Debora Dvořáková, Karolína Klusková a Michaela Provazová. Nejlépe dopadla Karolína Klusková, která skončila na 9. místě s 72,3000 body. Dále Debora Dvořáková na 12.místě a 71,1333 body a Michaela Provazová na 13.místě s 70,9000 body. Celkem soutěžilo 16 volných sól.

Večer přišly na řadu volné kombinované sestavy. Soutěž začala po osmé hodině večer a naše děvčata šla na řadu až se startovním číslem 10. Plavaly tedy přibližně kolem půl desáté večer. Složení sestavy bylo následující: Brabcová Marika, Dvořáková Debora, Dvořáková Martina, fantová Sofie Renata, Juráková Nicole, Muchová Karolína, Nováková Laura, Provazová Michaela, Šimo Kristýna a Zounková Eliška. Tato sestava byla vytvořena nově pro tuto sezonu a pro děvčata tedy i premiérou. Sestava je vytvořena na téma filmu "Alenka v říši divů" a celou choreografií je vyprávěn příběh právě o Alence. Děvčata se do sestavy pustila s velkou silou, chutí a srdcem. Pro diváky byla tato sestava velice choreograficky zajímavá a dostala vysoké ohlasy. Ziskem bylo krásné 5. místo a 75,9333 bodů z celkových 14 sestav.

V neděli se soutěžilo ve volných týmech a volných párech.

Volný tým plaval ve složení Dvořáková Debora, Dvořáková Martina, Fantová Sofie Renata, Juráková Nicole, Muchová Karolína, Nováková Laura, Provazová Michaela a Šimo Kristýna. Oproti loňskému roku se změnila celá choreografie volného týmu a tato soutěž byla tedy premiérou s touto sestavou. Tato disciplína se plavala v neděli brzo ráno, děvčata startovala s pořadovým číslem 2. Po velice náročné sobotě byla na děvčatech znát únava. I přesto ze sebe vydaly maximum a sestavu zaplavaly pouze s drobnými asynchrony. Výsledkem bylo 7. místo a zisk 73,2000 bodů.

Ve volných párech plavaly Alex Lucie Hrazdirová s Karolínou Kluskovou a Nicole Juráková s Michealou Provazovou. Páry se tentokrát umístily hned za sebou, Hrazdirová s Kluskovou na 7. místě s 75,2333 body a Juráková s Provazovou na 8. místě s 73,8667 body. Celkem soutěžilo 18 volných párů.

Tato soutěž byla pro juniorky první ze dvou kvalifikačních soutěží pro technické a volné sestavy sól a párů. Celá soutěž byla velice náročná i tak děvčata podala dobré výkony.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky