Hodnocení French Open 2018

Frech Open Championships - Chartres, Francie

Dalším kvalifikačním závodem pro juniorky bylo Mistrovství Francie. Závod se konal od 5. do 8.dubna ve francouzském Chartres. Před soutěží byl naplánovaný trénink pro členky týmu v úterý 3.4.2018 v Brně na bazéně TJ Tesla. Ve středu ráno jsme se dopravily společným mikrobusem na letiště ve Vídni a odkud jsme letecky pokračovaly do Chartres.

V týmových sestavách se plavaly disciplíny volný a technický tým. Členky týmu byly tentokrát hodně oslabeny nemocemi, nejvíce Karolína Klusková, která na závod odjížděla s antibiotiky a zvýšenou teplotou. Realizační tým se po konzultaci s ošetřujícím lékařem Kluskové dohodl na vynechání přípravných tréninků. Otázkou ovšem bylo, zda nastoupí do závodu. Díky správnému dávkování léků a odpočinku se podařilo teplotu srazit a Karolína mohla v pátek nastoupit do prvního závodu.

Volný tým plaval ve složení Dvořáková Debora, Fantová Sofie Renata, Hrazdirová Alex Lucie, Juráková Nicole, Klusková Karolína, Muchová Karolína, Nováková Laura a Provazová Michaela. Těsně před nástupem na sestavu v semifinále se v areálu spustil požární alarm, který zaskočil i pořadatele. Děvčata tedy musela opustit call room a přesunout se ven z areálu. Po 5 minutách se podařilo alarm vypnout, dle zjištění se jednalo o vandalský počin ze strany návštěvníků. Tato situace se bohužel odrazila na výkonu v sestavě. Tým získal 71,7333 bodu. Již v semifinále se podařilo obhájit B limit pro MEJ 2018. Před nedělním finále se v choreografii sestavy provedly drobné úpravy a děvčata zaplavala tuto sestavu s velkým nasazením. Získaly 73,8000 bodů. Opět tedy obhájily B limit pro MEJ se zlepšením o 2 body oproti semifinále. Na dosažení A limitu chybělo 7 desetin bodu.

Technický tým plaval ve složení Dvořáková Debora, Fantová Sofie Renata, Hrazdirová Alex Lucie, Juráková Nicole, Klusková Karolína, Muchová Karolína, Nováková Laura a Provazová Michaela. Za svoji technickou sestavu získaly 72,2615 bodu, umístily se na 6. místě a získaly A limit pro MEJ 2018.

V soutěži technická sóla plavala Eliška Hodová a Vendula Mazánková. Eliška Hodová získala 66,3887 bodů a umístila se na 18. místě. U Elišky nebyl bohužel obodován poslední technický prvek, proto nastala výrazná bodová ztráta. Vendula Mazánková získala 71,3256 bodů a umístila se na 9. místě. Ani jedno technické sólo nesplnilo na těchto závodech limit pro MEJ 2018.

Ve volných sólech plavala Eliška Hodová a Vendula Mazánková. Eliška Hodová získala 74,0667 bodů, umístila se na 7. místě a splnila B limit pro MEJ 2018. Vendula Mazánková získala 72,900 bodů a umístila se na 10. místě. Limit pro MEJ bohužel nesplnila.

V technických párech plavaly Eliška Hodová s Anetou Mrázkovou (náhradnice Karolína Klusková) a Vendula Mazánková s Eliškou Vrbickou, Pár Hodová + Mrázková získal 72,1957 bodů, umístil se na 7. místě a obhájil B limit pro MEJ 2018. Pár Mazánková + Vrbická získal 69,9140 bodů a umístil se na 10. místě s B limitem.

Ve volných párech plavaly Eliška Hodová s Anetou Mrázkovou (náhradnice Karolína Klusková) a Vendula Mazánková s Eliškou Vrbickou, Pár Hodová + Mrázková získal 74,0667 bodů, umístil se na 5. místě, získal A limit pro MEJ 2018 a současně i B limit na ME seniorek. Pár Mazánková + Vrbická získal 72,1000 bodů a umístil se na 9. místě s B limitem.

Dle bodového umístění se měly oba české páry účastnit finále, avšak dle propozic pořadatelů mohl ve finále soutěžit pouze lépe ohodnocený pár. Proto byl pár Mazánková + Vrbická zařazen jako předplavkyně pro finálový závod. Do sestavy však děvčata nenastoupila, což nebylo kladně hodnoceno na poradě rozhodčích ze strany hlavní rozhodčí. Závod párů proto byl jediným finálovým závodem bez předplavkyň.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky